نشست هم اندیشی اعضای موسسه با معاون محترم فرهنگی و امور جوانان اداره کل و اعضای شورای اسلامی بناب برگزار شد.

نشست هم اندیشی اعضای موسسه پویندگان دانش پژوه مهر با معاون محترم فرهنگی و امور جوانان اداره کل و اعضای شورای اسلامی بناب در مورد موضوعات جوانان، بانوان و مسائل شهری عصر شنبه ۲۸ مرداد در سالن جلسات مجتمع بزرگ ورزشی این شهر برگزار گردید.

در این نشست امیر تقی زاده با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در سطح استان در حوزه معاونت فرهنگی و امور جوانان و جذب اعتبارات در این حوزه، از حمایت این معاونت از طرح های حوزه جوانان خبر داد و گفت: معاونت فرهنگی و امور جوانان در موضوع راه اندازی خانه جوان در یکی از مناطق شهر و استفاده بیشتر جوانان از امکانات این محل, آماده همکاری با شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب می باشد.

همچنین وی در صحبت های خود از مطالبه گری و انتقاد جوانان در موضوعات مختلف استقبال نمود و چنین جلساتی را برای تحقق مطالبات جوانان لازم و ضروری دانست.

در ادامه صحرائی عضو شورای پنجم با اشاره به مشکلات ازدواج و اشتغال جوانان خواستار پیگیری احیای سازمان ملی جوانان از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین فرهنگی و امور جوانان ادارات کل شد.

ممقانی دیگر عضو شورای پنجم در این نشست هم اندیشی از حضور جوانان در جلسات کمیسیون فرهنگی شورا استقبال نمود و خواستار حضور جوانان در جلسات شورای فرهنگ عمومی این شهر شد.

نظام پرست در این نشست با اشاره به لزوم افزایش چنین موسساتی در شهرستان و تاثیر آن در حل برخی مشکلات، خواستار تسهیل صدور مجوز و افزایش حمایت ها و تقویت این موسسات شد.

حدادی دیگر عضو شورای پنجم در مورد نظر اعضای شورای پنجم در موضوع علنی بودن جلسات شورا اظهار کرد کلیه جلسات شورا علنی خواهد بود و مردم و جوانان می توانند در جلسات شرکت کنند مگر در مواردی که جلسه غیر علنی تصویب شده باشد.

رحیمیان عضو شورای پنجم در این نشست به وظیفه اصلی شورا در انتخاب شهردار اشاره نمود و چند ویژگی برای انتخاب چنین فردی برشمرد و از جوانان خواست تا نظرات خود را به اعضای شورا انتقال دهند.

خیرالهی عضو شورای پنجم نیز به موضوع نصب صندوق های نظرات و پیشنهادات مردم و ارتباط با شورا در محله های این شهر اشاره نمود و به تداوم چنین جلساتی تاکید نمود.

علی اصغری معاون شهرسازی شهرداری نیز در مورد سکونتگاه های غیر رسمی و جذب اعتبارات جهت ایجاد زیر ساخت های لازم و بازآفرینی شهری، همکاری و حمایت اداره کل ورزش و جوانان را خواستار شد.

رضازاده رئیس اداره ورزش و جوانان در این نشست به رسالت اداره ورزش و جوانان در حوزه جوانان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: موضوعات ازدواج، اشتغال، اوقات فراغت و آسیب های اجتماعی، وظیفه پیگیری و مطالبه گری و برنامه ریزی در حیطه وظایف این اداره قرار دارد.

خجسته نژند دبیر موسسه پویندگان دانش پژوه مهر در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه پرداخت و برخی مطالبات جوانان را مطرح نمود.

در ادامه جلسه جوانان به ارائه پیشنهادات، انتقادات و پرسش و پاسخ در حوزه های جوانان، بانوان و ورزش شهرستان پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *